zobrazit/skrýt
Rychlý nákup

Sluchátka Koss Porta Pro koupíte spolehlivě, rychle a nejlevněji v eshopu sluchatka.net. Poštovné je zdarma (vyjma příslušenství)


Koss Porta Pro - 890Kč

 

KOSS PORTA PRO 25th ANNIVERSARY - 1390kč

 
Náhradní molitany - 110kč+poštovné
 
Náhradní hlavový most - 650Kč
 

Ostatní druhy "portable pro" sluchátek

Koss Porta Pro 2000
Koss Porta Pro Jr.
Koss Porta Pro 2
Koss Quiet Zone 2000
EMGETON Porta CULT

EMGETON Porta CULT

Tento model se na trhu objevil v roce 2006. Nejdřív byl dodáván jako příslušenství k mp3 přehrávači emgeton. A postupem času se objevil i jako samostatné zboží. Nicméně se ukázalo, že se jedná o padělek sluchátek KOSSa byl z trhu stažen! Tudíž se nejedná o výrobek Firmy KOSS. O tomto problému pojednává tisková zpráva i rozbor sluchátek. Oba materiály pocházejí ze stránek koss čr.

Než začnete číst tak bych Vás chtěl upozornit, že následující text může obsahovat řadu nepřesností. Jedná se především o majetko-právní vztahy firem Koss a Emgeton k jednotlivým produktům. Tudíž se mohou lehce odchylovat od skutečnosti. Avšak já o tomto nejsem přesvědčen. Pokud mi dodáte informace o tom, že zde publikuji nepřesnou informaci rád do textu zasáhnu a text opravím.

Na této stránce bych vám chtěl přiblížit přenosná, supraurální, dynamická, skládací, otevřená sluchátka Emgeton Porta Cult. Již první pohled prozradí podobnost s Koss Porta Pro nebo spíše s Koss Porta Junior. Vyrobena jsou z nepříliš důvěryhodného plastu, působí na mě dost křehce. Doporučuji opatrnější manipulaci než u starých dobrých port mohlo by dojít k nehodě. Nevýhodou těchto sluchátek je absence Comfort Zone tím pádem nemáte možnost změny přítlaku. Kdo máte větší hlavu mohli by jste mít problémy. Hlavový most je tvořen stejně jako u pp1 dvěma ocelovými pásky, které se dají lehce nastavit a požadovanou rozteč. Na opěrná místa, kde by měl být Comfort Zone, navazují plastové výlisky na kterých jsou z vnitřní strany umístněny černé mušle standardního provedení. Plastové výlisky jsou z vnější strany neuměle ozdobeny nevzhledným kovem, který má evidentně evokovat dojem, že se jedná o sluchátka KOSS. V rozích jsou umístěny symboly pro pravou a levou stranu tak jako u originálních sluchátek s tím rozdílem, že zde se jedná o tisk a v originále se jedná o výlisek. Na konci 1,2m dlouhého kabelu naleznete jack 3,5mm s povrchovou úpravou žlutého kovu. K samotnému používání bych rád zmínil skládání, které je realizováno naprosto stejným způsobem jako u Koss Porta Pro. Jako příslušenství se také dodává koženková brašnička nesoucí logo Emgeton. Celkově bych neřekl, že na mě sluchátka udělala nejlepší dojem. Křehké a celkově nedokonale vylisované plasty ve mě budily tísnivý pocit na hrudi.

                        Koss Porta Pro 2000

Koss Porta Pro vs. Emgeton Porta Cult

Pokud začneme tyto sluchátka trochu hlouběji srovnávat tak zjistíme až překvapivé množností odlišností. Určitě musím zmínit použitý materiál. Sluchátka Emgeton Porta Cult jsou vyrobena z hladkého plastu, který jak jsem se již zmiňoval nepůsobí nepříliš dobrým dojmem. Celkové materiálně technické provedení není na moc vysoké úrovni. (Trochu bych to přirovnal k autům... pokud víte jaké plasty používají korejci ve svých vozech tak podobný ekvivalent naleznete i zde.) Sluchátka Koss Porta Pro jsou vyrobena z celkem pevného, odolného plastu. Z vnější stany na něm naleznete záměrně vytvořené nerovnosti. Z vnitřní strany bohužel působí nedokončeně jakoby se výrobce snažil redukovat počet kroků při lisování na nezbytné minimum. ( Pokud je budu opět přirovnávat k autům... tak bych je přirovnal k plastům v japonských vozech = dobrá úroveň, ale ještě pořád nemají na německá auta.) Porta Pro jsou sluchátka proslulá mimo jiné i unikátním systémem přítlaku Comfort Zone, který na Emgetonech samozřejmě chybí. Tudíž se na Emgetonech přítlak vůbec nedá regulovat což může někomu působit problémy. Další odlišností je použitý dekorační kov zatímco Koss Porta Pro se pyšní leštěným hliníkem Emgeton Porta Cult se jen snaží marně držet krok, ale nehezký matný kov působí pouze účelně. Na Emgetonech také chybí možnost uchycení mikrofonu na předpřipravený šroubek jako u Koss. Dovolím si říct že laik Emgetony od Koss téměř nedokáže na první pohled rozeznat a o to patrně šlo.

Zvuk

Pokud provedeme srovnání po zvukové stránce tak lze jednoduše prozradit, že chrakterově jsou si poměrně hodně blízké. Tudíž se v případě Emgetonu jedná o povedený padělek a člověk kdo si je koupil ještě nemusí zoufat. Avšak při bližším zkoumání zvukového spektra nalezneme odlišnosti. Asi bych začal od výšek, zde jsou na tom Emgetony téměř jako Kossy, téměř by se až dalo říct že hrají totožně. Přejdeme-li o něco níže tak zjistíme, že v oblasti vyšších středů dochází k poměrně značnému zkreslení reprodukovaného signálu. Středy jako takové mě moc nepřesvědčují, sluchátka si zde nejsou moc jistá. Podobné pocity mám i ze spodního pásma. Přejdu-li k očekávaným basům tak ačkoli si basy stojí za svým tak občasné zaváhání je slyšitelné. Navíc mají stejný neduh jako Koss, příliš zasahují do reprodukovaného signálu a tím ho ovlivňují nad přípustnou mez. Jednoduše je pak nahrávka pře-basovaná a pasáže, kde zdánlivě basy nejsou si sluchátka basy domýšlí. Při poslechu hudebních nástrojů se projeví nejistota středního pásma jak jsem se již zmiňoval a jsou momenty kdy je poslech až nepříjemný. Předozadní prostor úzký, stejný charakter jako konkurent.

Sluchátka jež vyrobil Emgeton se nemají za co stydět, ovšem originálním sluchátkům Koss Porta Pro nemohou konkurovat. Avšak pro méně náročné posluchače mohou být vzhledem k poměru cena/výkon velmi dobrou alternativou.

Dovolte abych jako zástupce dovozce firmy KOSS do ČR přidal pár poznámek. Sluchátka Emgeton Porta Cult nejsou v žádném případě výrobkem firmy KOSS jak někteří prodejci tvrdí, nýbrž jen napodobeninou, se kterou nemá KOSS nic společného a která by se na trhu již neměla objevovat. V Porta Cult nejsou použity žádné originální díly KOSS. Z tohoto důvodu na ně také logicky neposkytuje firma KOSS žádný servis ani záruku. V případě potřeby informací mne klidně kontaktujte e-mailem. Tento příspěvek je spíše jako oficielní vyjádření dovozce, založené na informacích přímo od firmy KOSS. Bohdan Baďura - Eurostar Ostrava s.r.o. ( badura@eurostar-ostrava.cz ) .

                        Koss Porta Pro 2000

Technické specifikace

  • Kmitočtový rozsah: 15-25 000 Hz
  • Impedance: 32 ohm
  • Citlivost: 101 dB / 1 mW
  • Zkreslení: pod 0.7 %