zobrazit/skrýt
Rychlý nákup

Sluchátka Koss Porta Pro koupíte spolehlivě, rychle a nejlevněji v eshopu sluchatka.net. Poštovné je zdarma (vyjma příslušenství)


Koss Porta Pro - 890Kč

 

KOSS PORTA PRO 25th ANNIVERSARY - 1390kč

 
Náhradní molitany - 110kč+poštovné
 
Náhradní hlavový most - 650Kč
 

Náhradní díly na sluchátka Koss Porta Pro

Celá sluchátka Koss Porta Pro jsou jakási skládačka - každý díl je snadno vyměnitelný, takže pokud máte k dispozici náhradní díl, můžete servis provést velmi snadno sami. Uvádíme seznam náhradních dílů i s tím, kde je možné je získat

Náhradní molitany


Molitany bude asi velmi brzy potřebovat každý majitel těchto sluchátek. Při jejich používání se pomalu opotřebovávájí, až se zcela rozpadnou. Průměrně vydrží na sluchátkách 1-2 roky, ale určitě se najdou experti, kteří jsou schopni je zničit mnohem dříve, a naopak určitě existují pečliví uživatelé, kterým molitany slouží pět i více let. Molitany jsou naštěstí široce dostupné téměř na každém kroku, na netu je můžete nakoupit např. na oblíbeném sluchatka.net. Cena okolo 100kč za pár.

Pytlíček na přenášení


Pytlíček není zornva nepostradatelná část sluchátek, nicméně k jeho opotřebení a poškození dochází celkem rychle - a bez něj si naopak zničíte mnohem rychleji sluchátka. Můžete jej pořídit ve specializovaném eshopu a cena začíná už na 50ti Kč za kus!. Pytlíček je navíc velmi hezky provedený a jeho využití se neomezuje jen na nošení sluchátek Koss Porta Pro (použít jej můžete i na nošení přehrávače, jiných sluchátek, či jako dárek hravým dětem atp...)

Hlavový most

Hlavovým mostem se rozumí celá konstrukce sluchátek - dva kovové pláty které po sobě jezdí a regulují tak velikost, spolu s plastovými výlisky obsahujícími spánkový molitan, regulaci "comfort zone" a čelisti pro přichycení samotných modrých měničů. Z hlediska oběmu tedy tento díl zabírá tak 80% celých sluchátek a s tím souvisí jeho největší slabina - v okamžiku, kdy se na sluchátka omylem třeba posadíte, odnese to z největší pravděpodobností právě tento díl. Ani v takové chvíli není potřeba zoufat - jednak máte doživotní záruku, která se vztahuje třeba i na to, kdyby Vám sluchátka spadla pod autobus, ale je tady ještě jedno chytřejší řešení - oproti doživotní záruce ušetříte pár korun a hlavně spoustu času - Hlavový most totiž můžete koupit stejně jako další příslušenství ve specializovaném sluchátkovém eshopu sluchatka.net. Oproti opravě tak můžete mít porouchaná sluchátka zpět v plné kondici už do 24hodin.
Koupi nového hlavového mostu je vhodné zvážit i v přípdě opotřebovaných spánkových molitanů. Při výměně spolu s hlavními molitany tak vlastně z původních sluchátek zbyde jen měnič a kabel a sluchátka díky tomu budou kompletně vypadat jako nová.

Kabely

Kabel je bohužel bolestí každého přenosného zařízení a pokud se Vám Koss Porta Pro porouchají, je asi 90%ní pravděpodobnost, že to bude právě v tomto místě. Nejnamáhanější částí kabelu je místo u jacku do přehrávače. Na tomto místě je také asi vhodné zmínit náchylnost kabelu sluchátek Koss Porta Pro na styk s lidským potem - pokud pozorujete, že kabely ve své horní části (kolem uší a krku) mění konzistenci - je to i váš případ a neprodleně kabel vyčistěte jarovou vodou. Zejména při sportovních aktivitách a v létě při nošení kabelu pod tričkem kabel čistěte pravidelně. Pokud se Vám už kabel porouchá, bude nejspíše třeba obrátit se na doživotní záruku - nevíme o žádném místě, kde by se náhradní kabel dal zakoupit. Pokud o takovém víte, dejte vědět ostatním prostřednictvím knihy návštěv.

Měnič

Měnič, lidově reproduktor, je to modré kolečko, ze kterého se line zvuk. Je to tedy ta nejdůležitější část sluchátek a samozřejmě každé sluchátka potřebují měniče dva. Samotný měnič není běžné zboží (a ani se jentak neporouchá), ale pokud jeden z nějakého důvodu potřebujete, napište lidem ze sluchatka.net a za 300kč vám jeden kus prodají. kontakt na ně tady.