zobrazit/skrýt
Rychlý nákup

Sluchátka Koss Porta Pro koupíte spolehlivě, rychle a nejlevněji v eshopu sluchatka.net. Poštovné je zdarma (vyjma příslušenství)


Koss Porta Pro - 890Kč

 

KOSS PORTA PRO 25th ANNIVERSARY - 1390kč

 
Náhradní molitany - 110kč+poštovné
 
Náhradní hlavový most - 650Kč
 

Historie sluchátek Porta Pro

Poprvé se objevil tento model přenosných stereo sluchátek v roce 1984. Stanovily výkon a komfort osobního poslechu hudby na celém světě. V průběhu roků přinesly Porta Pro mnoho radosti svým uživatelům a nadšencům, pro které jsme uchovali originální (patentem chráněný) design, který z nich vytvořil ve světě nezaměnitelnou ikonu přenosné hudby. Dnes jsou sluchátka volbou pro vybrané posluchače. Jsou určené pro ty s čistým hudebním sluchem a dodnes jsou nežádanějším obchodním artiklem společnosti KOSS.

Přes svoje mimořádné, výjimečně bohaté dynamické elementy, hluboké basy a pozoruhodné široký frekvenční rozsah od 15-25'000Hz, dokážou reprodukovat každý odstín zvuku ve vašem filmu, nebo muzikálu bez ohledu na technické parametry hudebního díla.

Vyrobené jsou z plastu a ocele, elementy jsou vyráběné za extrémně přísných podmínek, díky tomu je minimalizované mechanické poškození a zajištěná mimořádně přesná zvuková reprodukce. Neodýmová slitina bóru a vzácného zemského magnetu dodává Porta Pro vysokou hladinu zvuku až natolik, že můžete slyšet jakýkoliv zvuk když bojujete proti jiným zvukům, například v autobuse, a nebo metru. Ve vakuu uložená kmitající cívka zpřesňuje přenos a vedení signálu pro čistější a jasnější zvuk.

V roce 2000 firma představila neúspěšné sluchátka Koss Porta Pro 2000, které však kvůli vysoké ceně (cca o 40% vyšší jak Porta Pro 1) a velkému přebasování stáhli z trhu.

Koss Porta Pro

Historie firmy KOSS Corporation

Co znamená KOSS mezi předními výrobci elektroniky? Je jediný čistě americký výrobce sluchátek a výrobky určené pro multimediální aplikace. Jeho zakladatel, Pan J.C.Koss je dnes už legendou mezi konstruktéry elektroniky. Historie firmy není dlouhá, je však naplněna úspěchy a přinesla mnohé inovace a vylepšení v oboru.

John C. Koss pronajímal od roku 1953 televizory nemocničním pacientům a přišel přitom na ti, že televize svým hlukem ruší ostatní pacienty. Chvíli mu trvalo, než vyvinul prvé high fidelity (hi-fi) sluchátka a zavedl tím pojem osobního poslechu. Tyto sluchátka (SP-3) se stali základem výroby stereofonních sluchátek pod značkou KOSS.

Koss Porta Pro

Po čase Johnova vedení se stala Koss Corporation při mnohých inovacích v oblasti stereofonního průmyslu. Každá inovace přinesla zvýšení kvality, zlepšení reprodukce a větší hodnotu pro zákazníka. V roce 1989 firma KOSS zavedla pro všechny svoje sluchátka tz. „No-Question-Asked Lifetime Warranty“ – doživotní záruku při které není zjišťována příčina závady. V roce 1994 byl tento typ záruky rozšířený i na segment počítačových a přenosných sluchátek. Je to vůbec první takováto záruka v tomto oboru.

V roce 1990 firma Koss Corporation sáhla na vrchol stereofonní reprodukce zvuku uvedením přenosných elektrostatických sluchátek ESP/950 (Portable Electrostatic Stereophones). Společnost Koss Corporation stojí v úžasné době na vedoucí příčce mezi světovými výrobci hi-fi stereofonních sluchátek. V roce 1988 byla oceněná cenou „Výrobce roku ve Wisconsin“ (Wisconsin – stát USA) v kategorii středně velkých společností, kterou ji udělil výbor pro udělování cen v prodeji, protože přesáhnuli hranici ročního obratu 30miliónu dolarů. Sluchátka a ostatní výrobky se vyvážejí do 40 zemí celého světa a tvoří tým nezanedbatelných 20% obratu firmy.

V říjnu 1991 předal John Koss svoji funkci hlavního výkonného ředitele svému nejstaršímu synu – Michaelovi. Zůstává aktivně zapojený do práce firmy jako předseda správní rady a doživotní čestný prezident firmy.

Koss Porta Pro

Michael Koss junior. Nejstarší syn zakladatele KOSS corporation Johna Koss. Současný výkonný řiditel a prezident společnosti.

Koss Porta Pro

Text přeložil do slovenštiny: Tomáš Mihalik; dále do češtiny Lukáš Knap