zobrazit/skrýt
Rychlý nákup

Sluchátka Koss Porta Pro koupíte spolehlivě, rychle a nejlevněji v eshopu sluchatka.net. Poštovné je zdarma (vyjma příslušenství)


Koss Porta Pro - 890Kč

 

KOSS PORTA PRO 25th ANNIVERSARY - 1390kč

 
Náhradní molitany - 110kč+poštovné
 
Náhradní hlavový most - 650Kč
 

Srovnání s konkurenty

Koss Sporta Pro (test z časopisu S & V):

Základní uváděné "míry a váhy" jsou skvělé – frekvenční rozsah 15 – 25 000 Hz při zkreslení menším než 1 %, impedance 60 ohmů a citlivost 103dB/1mW, to jen z údajů výrobce. Konstrukčně jde o následovníky dnes již klasických sluchátek Porta. Pouze vnější tvar úchytu a elegantní čerň jim otvírá cestu i na uši těch, kteří měli dojem, že na používání PortaPro, s jejich modří a sci-fi vzhledem, jsou příliš konvenční. Kloubový úchyt pouzdra s měničem a molitanová spánková opěrka jsou shodné, stejně jako princip hlavového mostu. Ten je vyroben z dvou tenkých ocelových pásků spojených tak, aby jejich vzájemným zasouváním bylo možno přesně zvolit velikost oblouku pro každou hlavu. Lze je také velmi dobře složit, až do malého kroužku, ten pak zpevnit uzamčením kruhu háčkem a očkem, obdobně jako tomu je u našich referenčních sluchátek PortaPro. Tak je vytvořen velmi kompaktní, lehce transportovatelný objekt, pro delší přenášení je přikládán černý koženkový pytlík.

                                                Koss Sporta Pro

Zvláštností sluchátek SportaPro je možnost "zaklonit" pásky v úhlu 45 stupňů vzad, tj. k zátylku, za naprosto nezměněné stability. Ta je opravdu skvělá a ani při nejprudších pohybech sluchátka nemají tendenci pustit sluchové orgány z doslechu. Novinkou je možnost krátkodobého ztišení hudby tlačítkem Mute na přívodním kablíku: ztišení je pouze částečné (asi tak o polovinu), já bych preferoval úplné umlčení. Konektor 3,5 mm i s redukcí na 6,3, vše v provedení žlutý kov. Hudební projev jsem porovnával se sluchátky PortaPro, PortaPro 2000 a KSC-35 (pochopitelně vše Koss). Použil jsem kvalitní signálové zdroje – CD přehrávač Denon DCD-735, minidisk Denon DMP-R70 a pochopitelně i běhavý "tunerokazetofon" Aiwa RX 793. První dojem byl ohromující. Zřetelnost a propracovanost jednotlivých tónů je u sluchátek Koss samozřejmostí, zde jsou tyto přednosti doplněny opravdu mohutným barevným basovým projevem. Asi jako když si, obrazně řečeno, místo dvoupásmovek pustíte třípásmovky. A tak je hodnocení opravdu pouze otázkou osobního vkusu, já preferuji "dvoupásmový" zvuk, a tak zůstanu věrný KCS-35 pro jejich větší vyváženost a prostorovost. Stejně tak působí zvuk osvědčených PortaPro – jejich přednes je přehlednější, protože není zahalován mírným, v případě kvalitního zdroje signálu znatelným, přebytkem hlubších kmitočtů. Ten je u SportaPro evidentní a některé vyšší kmitočty v něm zdánlivě zanikají. Pro mladší generaci s výrazným zájmem o preferenci basů, i z méně kvalitních signálových zdrojů, jsou SportaPro ideální sluchátka ke sportu. Nespadnou a rytmus vám neunikne ani při rachotu skateboardingu, inlajnů, tepu a sípání vašeho dechu. Naprosto exkluzivně zněl soundtrack filmu p – technické zvuky, mohutná dynamika a výrazný frekvenční rozsah včetně prostorového vyjádření dávají vyniknout technickým přednostem měničů Koss. Stejně jako Homogenic zpěvačky Björk, která předvedla propracovaný hlas s množstvím podrobností retních zvuků a sykavek. Je zde slyšet kontrast klasických nástrojů v nižších polohách. Mnohem méně přesvědčivě zněl jazz Dave's True Story – Sex Without Bodies, kde mi v úplnému požitku vadila ona výše popsaná mírná nevyváženost v projevu. Obdobně jsem vnímal několik skladeb vážné hudby, ale tu pravděpodobně majitelé těchto sportovních sluchátek nebudou poslouchat. Nenechte se ale zakřiknout možná příliš kritickými slovy, vždy posloucháte vysoce kvalitní, podrobný, pečlivě tvořený zvuk.

                                                Koss Sporta Pro

David Nývlt (david.nyvlt@tlp.cz)

Tento text jsem převzal z webových stránek časopisu S & V. Lukáš Knap

Pár mých poznámek

Nenašel jsem test tak jsem vybral jen pár příspěvků z různých fór. Nebudu říkak, že jedny nebo druhé jsou lepší ... ale já preferuji Porty. Rád bych si Seny někde na týden půjčil a udělal větší srovnání ... ale neznám nikoho z mého okolí kdo by mi je byl ochoten půjčit. Pokud by jste věděli jak se k nim na týden dostat dejte vědět.

Citace z fór

Dá se říct, že mám naposlouchaný "dost dobrý HI-FI zvuk". Právě jsem několik hodin srovnával poslech PX 100 s Koss Porta Pro a jednoznačně docházím k závěru, že Koss portaPro vítězí. Přehrával jsem všechny možné druhy muziky(techno nevyjímaje), je pravda, že někdy Kossy hrají více basově, než by měli, globální dojem s poslechem je ale příjemnější. Zní to triviálně, ale hrají opravdu lépe. Byly úseky skladeb, kde PX 100 opravdu zněly "uhlazeněji" a lépe prokreslily středové frekvence (např. Marcus Miller), ale při rocku a metalu byl poslech až nepříjemný a dlouho se nedal vydržet. Jen pro doplnění používal jsem HD přehrávač Iriver H340, nastavení normal, bez filtrů, ekvalizerů a mp3 s bitrate 250, nemusím šetřit místem. Takže celkově shrnuto a podtrženo PX 100 hrají dobře, ale nemohu se ubránit přesvědčení, že Koss-áci portaPro jsou výrazně lepší a raději bych přežil větší výdaj, aby jste po nějakém čase, až někde uslyšíte zvuk "ala PortaPro", nekupovali další sluchátka

Porta Pro si od nás kooupili housloví virtuozové i dirigenti symfonických těles a to opravdu nejsou žádní tuckaři. Naopak jsou to lidé s ušima ve tvaru komorního "á"..

PX100 mají také kupodivu lepší reprodukci i úroveň basů než PX200. PX100 se prostě "povedly".

TMusim souhlasit. Mel jsem diky 123mp3 moznost si poslechnout oboje dvoje a i nektere jine a PX100 a PortaPro jsou jasne nejlepsi volba. Zvukove mi ale vic sedli PX100, protoze jsou takove vyvazenejsi, Koss PortaPro mely hodne silne basy, az rekl bych moc prehnane. Na usich mi oboje sedely dobre. U Kosse se mi strasne nelibi design, ale zase maji dozivotni zaruku, tak ted premyslim ktere a nemuzu si vybrat :), ale asi to budou MX100...

                                                PX 100

Měl bych malou poznámku pro ty, co zde píší, že Koss PortaPro jsou přebasované. To může tvrdit pouze někdo, kdo neměl srovnání s kvalitními reprobednami, nebo se sluchátky vyšší kategorie. Ano, mám PortaPro a ne, nezdají se mi přebasované. Občas mívám pocit, že by mohly mít ještě o trochu "pevnější" basy v dolní oblasti frekvenčního pásma. Jenže když si je poslechne někdo "naposlouchaný" (když dobře) na nějakou domácí Hi-fi sestavu, nemůže to ocenit a přijde mu zvláštní, že hrají tak moc dolů, v basech. Vždyť tam jsem nikdy nic neslyšel, tak to tam nemá co dělat?!? Nedávno jsem byl u známého, který se mi chtěl pochlubit 5.1 audiosestavou a ty basy.. ..ehm, musel jsem se usmívat - takové nevýrazné, jakoby rezonující v subwoferu, málo do hloubky..

slysel jsem pouze Sennheisery Px100 a ty maji extremne cisty zvuk na to, kolik stoji. Vsechna sluchatka firmy Koss(slysel jsem Porta Pro) maji hnane basy, i kdyz to bezny posluchac asi nepozna(povazuji se za bezneho posluchace), i tak mam radeji vyvazeny zvuk. Koss jsou prebasovane. O tom neni pochyb. Ale nekomu to vyhovuje, napr. pokud posloucha repetitivni muziku typu house, jungle, techno, breakbeat, atd. .. Ovsem, podle meho nazoru je dobre soudit podle poslechu "naturalnejsiho" zvuku nahravek porizenych na "zivych" nastrojich. Typicky priklad: jazz. A tady sennheisery na plne care vedou pred Kossou :)

                                                PX 200

S PX200: uzavřená konstrukce = slyšim pouze muziku, čistý zvuk, bez zkreslení za supr peníz, frekvenčně jsou trochu níž než PX100, klasická záruka = doporučuji pro lidi, co si potrpí na čistý a věrný zvuk s detaily a nechtějí být rušeni okolím (oceníte hlavně v metru ;)....

S PX100: otevřená konstrukce = ruchy z okolí, čistý zvuk bez zkreslení, klasická záruka taky za supr peníz = levnější varianta pro ty, co se bojí, že s PX200 nic z okolí neuslyší...

Dobrý den,nemůžu se rozhodnout,jestli si mám pořídit tyto sluchátka nebo PX 100. Která jsou lepší? Jsou velmi srovnatelná, já ale preferuji spíše koncept s molitanovými náušníky alá Porta Pro, zdají se mi proto pohodlnější na nošení PX100.

Tyhle sluchátka stojej pěkně za ho**o. Měl jsem je na uších se stejným přehrávačem, stejnou písničku a hned na to Porty...Porty jsou úplně někde jinde, nedají se srovnávat. A jsou i hezčí :D

                                                PX 200

Pokud jste dočetli až sem tak již určitě máte trochu přehled. Pokud Vám je ještě něco nejasné můžete navštívit naše fórum.