zobrazit/skrýt
Rychlý nákup

Sluchátka Koss Porta Pro koupíte spolehlivě, rychle a nejlevněji v eshopu sluchatka.net. Poštovné je zdarma (vyjma příslušenství)


Koss Porta Pro - 890Kč

 

KOSS PORTA PRO 25th ANNIVERSARY - 1390kč

 
Náhradní molitany - 110kč+poštovné
 
Náhradní hlavový most - 650Kč
 

Rezonance

Každému se dříve či později stane, že některe sluchátko začne při basech rezonovat, chrčet nebo mírně praskat. Žádnou paniku, nemusíte hned letět do servisu. Je to zřejmě způsobeno tím, že se do měniče dostal Váš vlas... teď jak ho vyndat ven...

Jednoduše - stačí sundat molitany a sluchátko profouknout či pokud ho vidíte, tak vlas pinzetou vyndat. Pokud to nezabere, je možné, že je vlas někde zkrytý uvnitř a je možné zkusit sluchátka rozebrat (návod níže).

Pokud by vyčištění nepomohlo, může mít chrčení jen jedinou příčinu - poškozená membrána. k tomu může dojít buďto mechanicky nebo i nadměrnou hlasitostí. V takovém případě nezbyde než využít doživotní záruku. Toto se stává ale opravdu velmi vyjímečně

Zlomená sluchátka?

Pokud nějakou nešťastnou náhodou zlomíte sluchátka (respektive hlavový most - tu část z kovu a plastu, do které se zacvaknou modré měniče) máte v zásadě dvě možnost - buďto využít doživotní záruku, což je drahé, složité (musíte posílat) a hlavně zdlouhavé (min. několik týdnů), nebo můžete prsotě koupit celý hlavový most nový - sice moc neušetříte, ale druhý den už můžete mít sluchátka jako nová. Jediné místo v čr, kde je možné hlavový most zakoupit je na webu sluchatka.net

Víte na co je záhadný šroubek na levém sluchátku?

Ne? Tak tento šroubek slouží k uchycení mikrofonu, který je postaven přímo na míru k těmto sluchátkám. Více informací tady...

                        Koss Porta Pro

Nevíte jak reklamovat sluchátka?

Tak nejdřív si přečtěte text na této stránce. A pokud v tom ještě nemáte zcela jasno tak tady máte podrobnější návod + diskusi

shrnout se to dá takto: do dvou let reklamujte s dokladem o koupi u svého prodejce (zdarma, jako jakýkoli jiný koupený produkt). Po uplynutí této lhůty reklamujte přímo v servise Koss (a připravte si peníze na manipulační poplatek).

Nevíte jak sluchátka nasadit?

Spoustě lidí dělá problémy ze začátku právě jejich nasazení. Po nastavení na požadovanou rozteč se ještě před nasazením vrátí do původní nežádoucí polohy. Na tohle je taková finta pro ty méně šikovné.

Takže postupujte následovně: Sluchátka roztáhněte na maximální rozteč tak že se vám dole budou molitany opírat o sebe a nahoře černé posuvné plasty budou nadoraz u sebe. A v této poloze se sluchátka takřka zablokují a už nemají možnost se vrátit do výchozí polohy. Nyní stačí dát od sebe mušle a opatrně je nasadit na hlavu a secvaknout na hlavě na požadovaný přítlak.

Máte jedno sluchátko volnější než druhé?

Ano? Tak se neděste není to nic neobvyklého. Myslím, že to tak mají téměř všichni. Příčinu přesně neznám, ale tato vlastnost nebrání nijak funkčnosti sluchátek. Tak vlastně o nic nejde. Pokud jste zruční tak zkuste mušle vyndat z kloubku a trochu je promazat. Mohlo by to pomoci a pokud ne tak nevěšte hlavu. Nejste v tom sami.

Pokud už to je hodně špatné, můžete zakoupit celý nový hlavový most.

Zdají se Vám basy přehnané?

Hodně lidí tohle říká a říkat bude protože porty opravdu ty basy mají trochu výraznější, ale dle mého názoru spousta lidí neumí nastavit svůj přehrávač. Takže než začnete soudit tak si srovnejte equalizery a pak uvidíte jak na tom opravdu jsou. Určitě jste byli zvyklí poslouchat na všemožné ultra bassy apod. Na ty honem rychle u port zapomeňte!

Jak rozebrat sluchátka?

Nejdřív si připravíme pomůcky. K rozebrání nám dobře poslouží kružítko nebo něco co se podobá jehle a dobře padne do ruky..

Jen pár poznámek než začnete. Vše děláte na svoji zodpovědnost nikdo vám nezaručí jak si sami povedete. Tímto se zříkám jakékoli zodpovědnosti vyplývající z přečtění a aplikování tohoto návodu.

Do rozebírání se pouštějte až po skončení zákonné záruky - připravili byste se o ni. na druhou stranu pokud něco zkazíte, měly by vám v rámci doživ. záruky i neodborně opravovaná sluchátka být vyměněna.

Za prvé! Palcem a ukazováčkem pravé ruky(leváci naopak) uchopte molitanový návlek a opatrně ho sejměte, ale pozor na okrajích je napíchnutý na takové jehličky. Tak opatrně!

                                    Koss Porta Pro

Za druhé! Tímto se nám objeví kryt memrány, který chceme sundat. Postup je následující: pomocí kružítka (a nebo nejakou náhražkou jak jsem se zmiňoval) vypáčíme nožičky v takovém pořadí jako je to vyznačené na obrázku. Dejte pozor při třetí a poslední nožicce, aby jste nepropíchli membránu.

                                    Koss Porta Pro

Mno a teď se můžete kochat tou geniální konstrukcí dynamického měniče. A genialitou designera ve firmě KOSS. A než to celé poslintáte tak je můžete vyčistit jemným štětečkem.

                                    Koss Porta Pro

Tyto obrázky poskytl blog hl2run.blogspot.com. Děkuji

Návod na sluchátka Koss Porta Pro clip on!

Mno máme přeci doživotní záruku tak můžeme trochu experimentovat ne? Tak tady máte návod jak si upravit své porty na verzi clip on.

                        Koss Porta Pro